TopYacht Software: Avalon Sailing Club - 27/11/2006 10:35:29 PM

NSW STATE TITLES

Printed on : 27/11/2006 10:35:29 PM

SERIES SCORES for Class Pos up to Race 3 on 26/11/2006 Ties Breaking to Stage 1 & 2 & 3 Duty Score Average of 3 best scores

(Ties: S=Score R=Race B= Bettered. Penalties: B=BFD C=DNC D=DNE E=ESP F=DNF G=RDG L=Late Entrant M=DGM N=ENP O=OCS P=Protest Q=DSQ R=RAF S=DNS U=DUT X=EXC Z=ZFP Y=SCP #=No Data "(x.y)" Discarded)

Series Results [Class Pos] for CherubAsym up to Race 3 (Drops = 0)
Place Ties Sail No Boat Name Skipper Crew From Sers Score Race 3 Race 2 Race 1
1   3144 WALLY Trevor Fay Rohan Kelly B 16' SC 3.60 0.80 2.00 0.80
2   3070 RICOCHET Wayne Torpy Stuart Frazer-sincla B 16' SC 7.80 5.00 0.80 2.00
3   3147 CAMEL TOE Adam Forbes Kurtis Warner GRSC 9.00 2.00 4.00 3.00
4   3124 MOE'S TAVERN Tony Sheldon Ewan Duckworth GRSC 13.00 3.00 3.00 7.00
5 3R 3143 SYNCIN' Simon Blatchford Nigel Blatchford   17.00 4.00 8.00 5.00
6   3110 FREAK ON A LEASH Trent Davidson Craig Davidson   17.00 8.00 5.00 4.00
7   3100 EVERYTHING ZEN Andrew Stewart Amy Smith GRSC 18.00 6.00 6.00 6.00
8   3119 BUILT FOR THRASHING Ben Schutz Ryan Clifton-smith B 16' SC 25.00 7.00 9.00 9.00
9   3145 ALCHEMY Fiona Lunsmann Rolf Lunsmann LC 12' SSC 30.00 9.00 11.00 10.00
10   3136 BEAVER FEVER Andrew Berryman Matthew Wright B 16' SC 38.00 23.00F 7.00 8.00
11   3062 THE LAIRY CANARY Joshua Doyle Tom Drury B 16' SC 40.00 12.00 14.00 14.00
12 10.0S 3111 VEGAS BABY! David Stewart James Seedsman B 16' SC 46.00 23.00F 10.00 13.00
13   3061 EQUALISER Ryan Clifton-smith Rosie Krause   46.00 23.00S 12.00 11.00
14   3094 LICK THIS Andrew Wallace Natalia Jastrzab Yarra Bay 47.00 14.00 15.00 18.00
15   3064 HEART SHAPED BOX Adam Bolton Duncan Murray BYRA 48.00 23.00F 13.00 12.00
16   3128 RUSH Felicity Killoran Emily Press LC 12' SSC 50.50 10.50 24.00F 16.00
17   2985 SCREAMIN SEAMEN Melanie Killoran 1 N.a. LC 12' SSC 51.50 10.50 24.00F 17.00
18   2990 SHOW US YOUR KITE Lachlan King Thomas Harrison Abbotsford 12' Flyin 52.00 13.00 24.00F 15.00
19   3083 batteries not includ Lauren Nicholson Breana Hope   56.00 15.00 17.00 24.00F
20   3059 I AM BOB Allison Kenny Anna Paling LC 12' SSC 60.00 16.00 24.00F 20.00
21   3058 SAYANORA BABY Lachlan Fraser Xx Xx   62.00 23.00F 18.00 21.00
22   3125 RALPH Catherine Trew Kate Hayward LC 12' SSC 71.00 23.00F 24.00S 24.00S
23   3116 Scooby Doo Poppy Moore Rachael Logie   75.00 40.00C 16.00 19.00
24   3095 FAST FORWARD Amy Carlson Nathan Carlson   120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   3093 THRILL ME TIGER David Mitchell Reece Goldsmith Drummoyne SC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   3090 SOUTH PARK Lisa Sanderson John Sanderson Drummoyne SC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   3082 BACK IN BUSINESS Kid Torpy Nick Jones B 16' SC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   3063 ELECTRIC BLUE Jessica Mcdonald Rosemary Krause B 16' SC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   2986 WINKLE Owen Watkinson Peri Watkinson Drummoyne SC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   2946 SUICIDAL TENDENCIES 0 N.a. 1 N.a.   120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   2945 SMASHING PUMPKINS Kingsley Forbes-smit Rob Anderson LC 12' SSC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   2890 THUNDER JUGS Robert Polec Ross Woodthorpe-and LC 12' SSC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   2362 HAKUNA MATATA Peter Stoddard James Thomas B 16' SC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   3154 POCKET ROCKET Caroline Phillips Nigel Hale B 16' SC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   3096 PERPETUAL MOTION Linda Spicer Unknown Unknown B 16' SC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   3091 BY C Chris Madin Claire Robertson LC 12' SSC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   3118 ACHTUNG BABY Benjamin Pilley Stuart Street B 16' SC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   3152 ENOUGH ROPE Jay Griffin Evan Williams LC 12' SSC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C
24   3071 PURPLE PEOPLE EATER Clive Jones Britt Van Oostrum B 16' SC 120.00 40.00C 40.00C 40.00C